Trailers / 2026 Delta 20’x6’8″ Gooseneck Livestock Trailer – #072534
Want more details?
2-7000# Electric/Torsion
12K Drop Leg Jack
Rubber Cleated Floor
Center Cut Gate
36" Full Escape Side Door
Full Swing Rear Door w/ Slider
6'6" Height
Spare Tire & Mount
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Livestock Trailer
$16,900Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 072534 |
| Trailer Type: | Livestock Trailer |
| Color: | Grey |
| Length x Width: | 20' 240" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 9061 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 4939 lbs |
| Payload: | 9061 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Interior Height: | 6.6' 79.20" |
| Interior Width: | 6.8' 81.60" |
Additional Information
| VIN: | 4MWGS2022TN072534 |
| Stock Number: | 072534 |
| Year: | 2026 |
| Make: | delta |
| Model: | 20'x6'8" Gooseneck Livestock Trailer |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




