Trailers / 2026 PJ Trailers 32’x102″ Gooseneck Flatdeck w/ Duals – #3074278
Want more details?
- 2-10,000 Electric/Spring
- 5’ Dovetail w/ Flip Over Monster Ramps
- 2 – Drop Leg Jacks (12,000 lb.)
- Heavy Duty Spring Suspension
- Rubrail & Stake Pockets
- Retractable Monster Steps on Both Sides
- Lockable Front Toolbox w/ Chain Holder
- 3″ Channel Crossmembers 16″ on Center
- 2″ Treated Pine Lumber Deck
- 102″ Wide Deck
- Spare Tire & Mount
- ProBeam™ Engineered I-Beam Neck
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Flatdeck Trailer
$18,500Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 3074278 |
| Trailer Type: | Flatdeck Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 32' 384" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| Payload: | 17410 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Empty Weight: | 7590 lbs |
| Payload: | 17410 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 4P53F4121T3074278 |
| Stock Number: | 3074278 |
| Year: | 2026 |
| Make: | pjtrailers |
| Model: | 32'x102" Gooseneck Flatdeck w/ Duals |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!



