Trailers / 2026 PJ Trailers 25’x102″ Low Pro Pintle w/ Duals – #3074138
Want more details?
• 25,000 lb. G.V.W.R.
• 2-10,000 Electric/Spring
• 3″ Pintle Eye Face Mount Coupler
• 5′ Dovetail w/ Flip Over Monster Ramps
• 2 – 12,000 Drop Leg Jacks
• 2 – 12,000 Drop Leg Jacks
• Heavy Duty Spring Suspension
• Rubrail & Stake Pockets
• Retractable Monster Steps on Both Sides
• Lockable Front Toolbox
• 12” x 19 lb. I-Beam Tongue & Main Frame
• 3″ Channel Crossmembers 16″ on Center
• 2″ x 6″ x 1/8” Rectangular Tubing Outer Deck Frame
• 2″ Treated Pine Lumber Deck
• 102″ Wide Deck
• All-Weather Wiring Harness (7-way RV)
• Sand Blasted, Acid Washed, Powder Coated
• Spare Tire & Mount
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Flatdeck Trailer
$16,000Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 3074138 |
| Trailer Type: | Flatdeck Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 25' 300" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| Payload: | 18320 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Empty Weight: | 6680 lbs |
| Payload: | 18320 lbs |
| Length: | 25' 300" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 4[51F3227T3074138 |
| Stock Number: | 3074138 |
| Year: | 2026 |
| Make: | pjtrailers |
| Model: | 25'x102" Low Pro Pintle w/ Duals |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




