Trailers / 2025 RC Trailers 14’x7′ Cargo RWT – #682779
Want more details?
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Cargo Trailer
$6,900Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 682779 |
| Trailer Type: | Cargo Trailer |
| Color: | White |
| Length x Width: | 14' 168" x 7' 84" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4900 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2100 lbs |
| Payload: | 4900 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 7' 84" |
| Total Height: | 7' 84" |
Additional Information
| VIN: | 56VRBEC25SM682779 |
| Stock Number: | 682779 |
| Year: | 2025 |
| Make: | rctrailers |
| Model: | 14'x7' Cargo RWT |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




