Trailers / 2026 Delta 20’x6’8″ Gooseneck Livestock Trailer – #072534
Want more details?
2-7000# Electric/Torsion
12K Drop Leg Jack
Rubber Cleated Floor
Center Cut Gate
36″ Full Escape Side Door
Full Swing Rear Door w/ Slider
6’6″ Height
Spare Tire & Mount
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Livestock Trailer
$16,900
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Price: | $16,900 |
| Stock Number: | 072534 |
| Trailer Type: | Livestock Trailer |
| Color: | Grey |
| Length x Width: | 20' 240" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 9061 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 4939 lbs |
| Payload: | 9061 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Interior Height: | 6.6' 79.20" |
| Interior Width: | 6.8' 81.60" |
Options
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 12K |
Additional Information
| VIN: | 4MWGS2022TN072534 |
| Stock Number: | 072534 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delta |
| Model: | 20'x6'8" Gooseneck Livestock Trailer |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




