Trailers / 2026 Liberty 25’x102″ Goosneck Flatdeck – #052849
Want more details?
- (2) 7,000 lb Electric/Spring
- Twin 2-spd 12,000 lb Jacks
- 12” Low Pro I-Beam (14 lb)
- Winch Plate w/ Top Riser Toolbox
- 6” Structural Channel Frame
- 3” Structural Channel Crossmembers (16” on center)
- (5) Leaf Slipper Springs
- 60” Ultra Ramps
- Winch Plate w/ Top Riser Toolbox
- Stake Pockets & Rub Rail
- Front Lockable Toolbox
- Treated Pine Floor
- LED Lights
- Sand Blasted, Degreased, Acid Washed, Sealer Rinsed
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Flatdeck Trailer
$10,700Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 052849 |
| Trailer Type: | Flatdeck Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 25' 300" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 15900 lbs |
| Payload: | 10800 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 15900 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 5100 lbs |
| Payload: | 10800 lbs |
| Length: | 25' 300" |
| Width: | 8.50' 102" |
Options
| Coupler Size: | Gooseneck 2-5/16" |
| Jack: | Dual 12K Drop-Leg |
| Frame Type: | I-Beam |
| Ramp: | Mega Ramps |
Additional Information
| VIN: | 5M4LF2524TS052849 |
| Stock Number: | 052849 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Liberty |
| Model: | 25'x102" Goosneck Flatdeck |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




