Trailers / 2026 Delta 14’x6′ Livestock Trailer – #073129
Want more details?
- 2-3500# Electric/Spring
- 3″ Channel Tongue
- Full Escape Side Door
- Full Swing Rear Door w/ Half Slider
- Center Gate w/ Slam Latch
- Spare Tire & Mount
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Livestock Trailer
$7,900Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 073129 |
| Trailer Type: | Livestock Trailer |
| Color: | Grey |
| Length x Width: | 14' 168" x 0" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4416 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 2584 lbs |
| Payload: | 4416 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 0" |
| Total Height: | 0" |
| Interior Height: | 6.50' 78" |
| Interior Width: | 6' 72" |
Options
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 5K |
| Frame Type: | C-Channel |
Additional Information
| VIN: | 4MWBS1420TN073129 |
| Stock Number: | 073129 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Delta |
| Model: | 14'x6' Livestock Trailer |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!





