Trailers / 2026 Liberty 30’x102″ Gooseneck Flatdeck -#051926
Want more details?
- (2) 8,000 lb Electric/Spring
- 17.5″ Solid Steel Wheels w/ 18 Ply Tires
- Twin 2-spd 12,000 lb Jacks
- 12” Low Pro I-Beam (14 lb)
- 6” Structural Channel Frame
- 3” Structural Channel Crossmembers (16” on center)
- (5) Leaf Slipper Springs
- 60” Ultra Ramps
- Stake Pockets & Rub Rail
- Front Lockable Toolbox
- Treated Pine Floor
- LED Lights
- Sand Blasted, Degreased, Acid Washed, Sealer Rinsed
- Sherwin Williams High Gloss/Protective Finish
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Flatdeck Trailer
$13,300Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 051926 |
| Trailer Type: | Flatdeck Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 30' 360" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17500 lbs |
| Payload: | 11700 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 17500 lbs |
| GAWR: | 8000 lbs |
| Empty Weight: | 5800 lbs |
| Payload: | 11700 lbs |
| Length: | 30' 360" |
| Width: | 8.50' 102" |
Options
| Coupler Size: | Gooseneck 2-5/16" |
| Jack: | Dual 12K Drop-Leg |
| Frame Type: | I-Beam |
| Ramp: | Mega Ramps |
Additional Information
| VIN: | 5M4LF3026TS051926 |
| Stock Number: | 051926 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Liberty |
| Model: | 30'x102" Gooseneck Flatdeck |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!





