Trailers / 2026 PJ Trailers 32’x102″ Gooseneck Flatdeck w/ Duals – #1436161
Want more details?
- 25,900GVWR
- 2-12,000 Electric/Spring
- GN 2 5/16″ Demco EZ Latch Square Coupler 30,000lbs
- 2 – Drop Leg Jacks (12,000 lb.)
- Heavy Duty Spring Suspension
- 14 Ply Tires
- Winch Plate
- 5’ Dovetail w/ Flip Over Monster Ramps
- Rubrail & Stake Pockets
- Electric Breakaway Kit w/ Charger
- Retractable Monster Steps on Both Sides
- Lockable Front Toolbox w/ Chain Holder
- TwistGuard™ Standard on 30′ and up
- 3″ Channel Crossmembers 16″ on Center
- 2″ Treated Pine Lumber Deck
- 102″ Wide Deck
- All-Weather Wiring Harness (7-way RV)
- Sand Blasted, Acid Washed, Powder Coated
- Spare Tire & Mount
- ProBeam™ Engineered I-Beam Neck
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Flatdeck Trailer
$20,500Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 1436161 |
| Trailer Type: | Flatdeck Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 32' 384" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25900 lbs |
| Payload: | 17595 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25900 lbs |
| GAWR: | 12000 lbs |
| Empty Weight: | 8305 lbs |
| Payload: | 17595 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Interior Width: | 8.50' 102" |
Options
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | Dual 12K Drop-Leg |
| Frame Type: | I-Beam |
| Ramp: | Mega Ramps |
Additional Information
| VIN: | 4P53F4120T1436161 |
| Stock Number: | 1436161 |
| Year: | 2026 |
| Make: | PJ Trailers |
| Model: | 32'x102" Gooseneck Flatdeck w/ Duals |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!





