Trailers / 2026 PJ Trailers 20’x102″ Channel Buggy Hauler – #2685281
Want more details?
- 2-5,200# Electric/Spring.
- 5′ Channel Rear Slide-in Ramps w/ 2’ Dovetail
- Blackwood Pro Outer Deck
- 1 – Top Wind Drop-Leg Jack (8,000 lb.)
- Rubrail & Stake Pockets
- 9″ High Drive Over DP Steel Fenders
- 5″ Channel Frame & Tongue
- 3″ Channel Crossmembers 24″ on Center
- 2″ Treated Pine Lumber Deck
- 102″ Wide Deck
- 82 1/2 ” Between the Fenders
- 5 year Axle Warranty
- 6 – D-Rings (Welded)
- Spare Tire Mount
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Equipment Trailer
$7,299Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 2685281 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 20' 240" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9899 lbs |
| Payload: | 6849 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 9899 lbs |
| Empty Weight: | 3050 lbs |
| Payload: | 6849 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 8.50' 102" |
Options
| Hitch Type: | Bumper |
| Axle Capacity: | 5200 |
| Hitch Type: | Bumper |
Additional Information
| VIN: | 3CV1C2521T2685281 |
| Stock Number: | 2685281 |
| Year: | 2026 |
| Make: | PJ Trailers |
| Model: | 20'x102" Channel Buggy Hauler |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!





