Trailers / 2023 PJ Trailers 22’x6″ Super-Wide Equipment Trailer – #2656372
Want more details?
(2) 7,000# Electric / Spring
3.5′ Dovetail w/ Mini Monster Ramps
Primer + Black Powder Coat
Drive Over Fenders
BP 2 5/16″ Adjustable (14,000 lb.)
3.5′ Dovetail w/2 Monster Ramps
Spare Tire & Mount
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Equipment Trailer
$7,900Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 2656372 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 22' 264" x 6' 72" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Length: | 22' 264" |
| Width: | 6' 72" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 10K |
| Ramp: | Mega Ramps |
| Axle Capacity: | 7000 |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
Additional Information
| VIN: | 3CV1C2729P2656372 |
| Stock Number: | 2656372 |
| Year: | 2023 |
| Make: | PJ Trailers |
| Model: | 22'x6" Super-Wide Equipment Trailer |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!





