Trailers / 2026 T & B Welding & Trailers 42′ Gooseneck Hay Hauler – #6091E
Want more details?
2-6000# Electric/Spring
12000# Drop Leg Jack
3″x5″ Tubbed Frame
Double Latch Locking System
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Hay Hauler
$7,850Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 6091E |
| Trailer Type: | Hay Hauler |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 42' 504" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 12000 lbs |
| GAWR: | 6000 lbs |
| Length: | 42' 504" |
Options
| Coupler Size: | 2-5/16" |
Additional Information
| VIN: | TBG420426091E |
| Stock Number: | 6091E |
| Year: | 2026 |
| Make: | T & B Welding & Trailers |
| Model: | 42' Gooseneck Hay Hauler |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




