Trailers / 2026 PJ Trailers 30’x102″ Gooseneck Low Pro Flatdeck w/ Duals – #1435915
Want more details?
- 2-10,000 Electric/Spring
- 5’ Dovetail w/ Flip Over Monster Ramps
- 2 - Drop Leg Jacks (12,000 lb.)
- Heavy Duty Spring Suspension
- Rubrail & Stake Pockets
- Retractable Monster Steps on Both Sides
- Lockable Front Toolbox w/ Chain Holder
- 3" Channel Crossmembers 16" on Center
- 2" Treated Pine Lumber Deck
- 102" Wide Deck
- Spare Tire & Mount
- ProBeam™ Engineered I-Beam Neck
- 2" x 6" x 1/8" Rectangular Tubing Frame
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Flatdeck Trailer
$18,300Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 1435915 |
| Trailer Type: | Flatdeck Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 30' 360" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| Payload: | 17530 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Empty Weight: | 7470 lbs |
| Payload: | 17530 lbs |
| Length: | 30' 360" |
| Width: | 8.50' 102" |
Additional Information
| VIN: | 4P53F3920T1435915 |
| Stock Number: | 1435915 |
| Year: | 2026 |
| Make: | pjtrailers |
| Model: | 30'x102" Gooseneck Low Pro Flatdeck w/ Duals |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




