Trailers / 2026 PJ Trailers 20’X83″ Steel Deck Car Hauler- #2680798
Want more details?
• 2-3,500 (1) Electric/Spring
• Aluminum Front Rockshield
• 1 – 7000# Drop Leg Jack
• 4 Leaf Double-eye Spring Suspension
• Stake Pockets
• Removable Treadplate Aluminum Fenders
• 4′ Dovetail w/Rear Slide In Ramps
• 5″ Channel Frame & Tongue
• 3″ Channel Crossmembers 16″ on Center
• 11ga. Steel Treadplate w/ 6 Flush Mount D-Rings
• 83″ Wide Deck
• All-Weather Wiring Harness (7-way RV)
• Sand Blasted, Acid Washed, Powder Coated
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Car Hauler
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Price: | $6,100 |
| Stock Number: | 2680798 |
| Trailer Type: | Car Hauler |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 20' 240" x 6.92' 83" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 4678 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 7000 lbs |
| Empty Weight: | 2322 lbs |
| Payload: | 4678 lbs |
| Length: | 20' 240" |
| Width: | 6.92' 83" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Axle Capacity: | 3500 |
| Hitch Type: | Bumper Pull |
Additional Information
| VIN: | 3CV1C2420T2680798 |
| Stock Number: | 2680798 |
| Year: | 2026 |
| Make: | PJ Trailers |
| Model: | 20'X83" Steel Deck Car Hauler |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!






