Trailers / 2026 Trailer Express 10’x76″ Utility Tilt Trailer – #001328
Want more details?
1-3500# Idler/Spring
LED Lights
Tilt Bed
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Tilt Trailer, Utility Trailer
$1,850Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 001328 |
| Trailer Type: | Utility Trailer, Tilt Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 10' 120" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Payload: | 3050 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| GAWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 450 lbs |
| Payload: | 3050 lbs |
| Length: | 10' 120" |
| Interior Width: | 6.33' 76" |
Options
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
Additional Information
| VIN: | 5CVTS1010TS001328 |
| Stock Number: | 001328 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Trailer Express |
| Model: | 10'x76" Utility Tilt Trailer |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!




