Trailers / 2026 PJ Trailers 32’x102″ Gooseneck Flatdeck w/ Duals – #3074318
Want more details?
While we accept cash, all major credit cards, business checks and wire transfers, we also have financing options! Finance through one of our financing partners here.
Crumps Auto Sales
Flatdeck Trailer
$18,500Price
Quick Specs
| Location: | Perryville, MO |
| Stock Number: | 3074318 |
| Trailer Type: | Flatdeck Trailer |
| Color: | Black |
| Length x Width: | 32' 384" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| Payload: | 17410 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25000 lbs |
| GAWR: | 10000 lbs |
| Empty Weight: | 7590 lbs |
| Payload: | 17410 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Width: | 8.50' 102" |
| Interior Height: | 0' |
Options
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | Dual 12K Drop-Leg |
| Frame Type: | I-Beam |
| Ramp: | Mega Ramps |
Additional Information
| VIN: | 4P53F4129T3074318 |
| Stock Number: | 3074318 |
| Year: | 2026 |
| Make: | PJ Trailers |
| Model: | 32'x102" Gooseneck Flatdeck w/ Duals |
Find out More
Enter your contact information below and we will get back to you to answer any questions you may have!